قوانین و مقررات


قوانین خرید از وب سایت SaarGold

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه ‏های کاربردی فروشگاه به دقت مطالعه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏ سایت فروشگاه هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏ های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده توسط فروشگاه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ‏ها و خدمات فروشگاه است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فروشگاه از سوی کاربر است.

در صورت خرید غیر حضوری و ارسال کالا برای خریدار، تمامی مسئولیت حمل و تحویل کالا تا زمان تحویل گرفتن کالا توسط خریدار به عهده SaarGold می باشد.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏ های قبلی محسوب می‏ شود.

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏ های فروشگاه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏ ها و سرویس‏ های فروشگاه تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏ کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فروشگاه اقدام کند.

همچنین از آنجا که فروشگاه یک وب سایت خرده فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می کند.

خسارت در هنگام حمل و نقل

فروشگاه همواره نهایت تلاش خود را می‏ کند تا کلیه سفارش‏ ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت ‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق کارشناسان مجموعه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می ‏کند.

آسیب‏ های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش فروشگاه اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش فروشگاهارسال شود.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ضمانت کالا مراجعه کنید.

ساعت کاری مجموعه SaarGold

تمامی مشتریان از شنبه ساعت 8:30 الی 17:30 و پنجشنبه از ساعت 8:30 الی 12 امکان خرید و ثبت سفارش را دارند و در خارج از ساعات فوق امکان انجام خرید وجود ندارد.
افراد پس از تائیدیه واریز وجه به حساب شرکت می توانند طلا خریده شده خود را پس از ثبت درخواست تحویل کالا در سامانه و پس از 3 روز کاری در ساعات اداری (9 الی 16) با حضور در دفتر مرکزی با ارائه کد رهگیری و اصل کارت ملی ، طلا خود را تحویل بگیرند.
لذا کالای خریداری شده تنها به خود شخص یا اقوام درجه 1 که پرینت کد رهگیری را دارند و اصل کارت ملی برای مشخص شدن نسبت ایشان با خریدار و همچنین کپی کارت ملی خریدار را دارند تحویل داده می شود.

نحوه قیمت گذاری سرویس های طلا:

با توجه به نوسان قیمت طلا در بازار و برطرف کردن شک و شبهه در مورد قیمت های داخل سایت به اطلاع مشتریان عزیز می رسانیم که نحوه محاسبه قیمت ها به شرح زیر می باشد:

وزن استفاده شده طلای خام استفاده شده ضرب در قیمت روز طلا + هزینه چرم، سنگ یا اجناس غیر طلای استفاده شده در محصول + هزینه اجرت کار + سود مربوط به طراحی کار یا سفارشی بودن آن + مالیات بر ارزش افزوده

دیگر مقررات و شرایط اختصاصی عضویت:

 1. مشتری از امكانات فروشگاه اینترنتی باید طبق ضوابط و مقررات سایت SaarGold استفاده نماید.
 2. با انصراف و اعلام كتبی مشتری بهSaarGold و یا عدم رعایت مقررات سیستم خرید و فروش اینترنتی ، مشتری از عضویت در سیستم خارج می شود وSaarGold می تواند شناسه كاربری مشتری را غیرفعال نماید.
 3. برای هر مشتری با کدملی فقط یك حساب کاربری ثبت خواهد شد و سیستم از ثبت درخواست های تكراری جلوگیری خواهد نمود.
 4. افراد به هنگام ثبت نام قادر خواهند بود نمونه ای از عکس پرسنلی و تصویر امضاء خود را از بخش مربوطه ارسال کرده و در اختیار شرکت قراردهد تا در زمان تحویل طلا به صورت حضوری هویت شخص را مشخص نماید.
 5. SaarGold پس از تائیدیه واریز وجه و ارسال درخواست تحویل طلا از سوی کاربر با حضور مشتری در دفتر مرکزی به همراه اصل شناسنامه ، کارت ملی و کد رهگیری دریافتی از مجموعه ، طلاها را تحویل مشتری می دهد.
 6. مسئولیت حفظ و مراقبت از شناسه كاربری و کلمه عبور منحصراً بر عهده مشتری خواهد بود و SaarGold از این جهت مسئولیتی نخواهد داشت.
 7. در مواردی كه زیــــــ Gold بنا به عللی از قبیل خرابی دستگاه های كامپیوتری ، قطعی اینترنت و خطوط ارتباطی ، رویدادهای اجتناب ناپذیر ،صدور بخشنامه هایی از سوی بانک مرکزی و یا ارگان های دولتی و هرآنچه كه خارج از كنترل باشد قادر به ارائه خدمات نباشد مسئولیتی متوجه زیــــــ Gold نخواهد بود. لازم به توضیح است که در چنین شرایطی افراد با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی SaarGold می توانند نسبت به فروش و یا تحویل طلا خود اقدام نمایند.
 8. چنانچه مشتری بصورت غیر مجاز قصد ورود به سیستم را داشته و یا بمدت 6 ماه از سیستم استفاده نكند شناسه كاربری وی توسط SaarGold غیر فعال می گردد .
 9. SaarGold می تواند كلیه موضوعات مشكوك و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سیستم را به مقامات انتظامی و قضائی اعلام دارد تا تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.
 10. چنانچه مشتری شرایط و مقررات سیستم و یا سایر قوانین SaarGold را رعایت ننماید SaarGold می تواند علاوه بر موارد قانونی ، هر زمان و بدون اطلاع قبلی شناسه كاربری مشتری را غیر فعال نماید .
 11. SaarGold هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارت و زیانهای وارده به مشتریان در اثر افشاء شدن شناسه كاربری و کلمه عبور از سوی خودشان بعهده نخواهد داشت.
 12. چنانچه بین SaarGold و مشتـری در خصوص محتـوای اطلاعـات ارسالی و یا عملیـات انجام یافته روی آن اختلاف نظری باشد، اسناد دفاتر ، گزارشات و همچنین عملیات الكترونیكی ضبط شده در فایلهای سیستم كامپیوتری SaarGold و بانک هائی که شرکت دارای حساب در آن ها می باشد در مقابل ادعای مشتری سند و دلیل معتبر خواهند بود و مشتری حق هرگونه اعتراض ادعایی را تحت هر عنوان كه باشد از خود سلب می نماید. (از قبیل ثبت نادرست قیمت ها، تاریخ انجام معامله و ....)
 13. در صورت فوت یا حجر هر یک از اعضاء، حساب کاربری وی مسدود می گردد و پس از طی مراحل قانونی وجه حساب مسدودی به وراث یا قیم وی مسترد می گردد.
 14. در حال حاضر، مشتری حقوقی امکان برداشت و انتقال وجه از حساب به هر نحو را ندارد.
 15. درخواست خرید ، فروش و تحویل طلا پس از تائید کاربر قطعی می باشد و قابل انصراف نیست.
 16. شرکت SaarGold متعهد است در هر شرایطی حتی در نوسانات شدید قیمت طلا حاضر به خرید طلای فروخته شده از سوی خود به مشتری می باشد.( به غیر از شرایط بند 7)